S.S.S.

Soru : Sanal tur ile Video arasında ne fark vardır?


Cevap :  Sanal tur, kullanıcının video içinde istediği yere kendisinin bakabilmesine olanak sağlar (İnteraktif 'tir). Video lar, interaktif değillerdir. Emlakgezen Sanal tur çekimleri yaptığı her portföyü HD kalitede video formatına dönüştürür ve Youtube kanalında yayına alır. Videolarımız, Sanal tur dan türetildiği için başka hiç bir sunum tekniğinde olmayan ve kullanıcıya sanki oradaymış hissini veren üstün kaliteli videolardır.


Soru : Türkiye genelinde sanal tur  hizmeti veriyor musunuz?


Cevap : Şu anda sanal tur hizmeti verdiğimiz iller İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya dır. Ayrıca Marmaris’te 6 aylık yaz sezonu boyunca hizmet veriyoruz.


Soru : Kendi evim için sanal tur hizmetini nasıl alabilirim?


Cevap : Şayet hizmet verdiğimiz illerden birinde oturuyorsanız emlak danışmanınızı bizimle çalışması için yönlendirebilirsiniz. 

EmlakGezen olarak kesinlikle bir emlak profesyoneli ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Neden bir emlak profesyoneli ile çalışmanız sizin için son derece isabetli bir karar olacak? Öğrenmek için lütfen tıklayınız..Soru : Emlak profesyoneliyim. Portföylerim için neden ve nasıl sanal tur hizmeti alabilirim?


Cevap : Öncelikle size uygun paketlerden  birini seçmeli ve üyeliğinizi oluşturmalısınız. Ücretsiz DENEME paketimiz size 1'er aylık 5 ilan hakkı imkanı sunar. Ayrıca bizi Google+ tan takip eder ve bununla alakalı bize bir bilgi mesajı gönderirseniz paketinizi deneme paketinden KDV dahil 139 TL değerindeki MINI pakete ÜCRETSİZ yükseltiyoruz. Böylelikle sitemize portföylerinizi yüklemeye başlayabilirsiniz.

Üyeliğinizi müteakip portföylerinizin tamamını zenginleştirilmiş olanaklarla sitemize yükleyebileceğiniz gibi, arzu ettiğiniz portföyler için, o portföylerinizin girişi esnasında  sanal tur çekim rezervasyon talebinde bulunabilirsiniz. Emlak 360 Sanal Tur İlan Sistemimiz, sizlerin bizi telefonla dahi aramanıza gerek kalmadan sanal tur rezervasyonunu site üzerinden yapmanızı sağlayan Türkiye'nin ilk ve tek emlak ilan sitesidir. Emlak ofisleri ve sektörel firmalar için aynı sayfada ayrı paketlerimiz de bulunmaktadır.Soru : Çekim rezervasyon talebi ne demek?


Cevap : Çekimde kaç  sahne  çektireceğinizi, hangi tarih ve saatte çekim yaptırmak istediğinizi belirttiğiniz, portföy girişi sırasında doldurduğunuz ve beraberinde ödemenizi de gerçekleştirdiğiniz talep formudur. Talebinize uyabiliyorsak talebiniz doğrultusunda, uyamıyorsak birlikte karar vereceğimiz başka bir gün ve saatte rezervasyonunuzu kesinleştiririz.Soru : Sahneyi tanımlayabilir misiniz?


Cevap : Çekimlerde fotoğraf makinası tripodunun (ayağı’nın) konularak  360 derece çekimin yapıldığı her bir ayrı bölümü ifade eder. Sanal tur içinde 360 derece etrafa baktığınız her bir ayrı bölümdür. Örneğin salon bir sahnedir, mutfak ayrı bir sahnedir, gibi.. Ayrıca hol gibi sahneler diğer bölümlere geçişi sağladıklarından mutlaka çekilmesi gereken bölümlerdir. Hesaba katmayı lütfen unutmayınız.Soru : Kaç sahne çektirmem gerektiği konusunda hala bir fikrim oluşmadı?


Cevap :Sitemizde bulunan sanal turları geziniz. Etkin bir sanal gezi için evinizin hangi bölümlerinin çekilmesi gerektiği konusunda fikriniz oluşacaktır. Veya lütfen bizimle irtibata geçiniz.Soru : Çekimlerden önce dikkat etmem gereken başka şeyler var mı?


Cevap : Çekilecek portföyün öncelikle çekime hazırlanması, uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Temiz ve düzenli bir mekan oluşturmalı ve aydınlatma konusunda gün ışığından maksimum istifade edecek bir saati tercih etmelisiniz. Mekan içi aydınlatma cihazlarının çalışır olması önemlidir. Mekan dışında açık havada çekim yapılacaksa havanın yağışsız olması gerekmektedir. Ayrıca  sanal tur süreli yayın hizmet sözleşmemizi   lütfen okuyunuz.Soru : Sanal tur satın almadan sadece fotoğraflı ve videolu ilan yayınlayabilir miyim?


Cevap : Elbette. Sitemizde ilan verebilmeniz için sanal tur satın almanız gerekmiyor. Bunun için sizler için oluşturduğumuz kurumsal paketlerden içinde sanal tur olmayan size uygun bir paketi seçmeniz yeterli. Youtube kanalımızdan  da 50 MB a kadar videolarınızı yükleyebilirsiniz! Yalnız unutmayın ! 1 portföy için 1 ilan yayın politikamız gereği daha önce yayına alınmış bir ilanı tekrar giremezsiniz. O yüzden portföylerinizin daha önce girilip girilmediğini paket almadan önce lütfen kontrol ediniz!Soru: Sitenizin panoramik fotoğraf ve video yükleme özelliklerinden nasıl yararlanabilirim?


Cevap: Bunun için herhangi bir kurumsal pakete üye olmanız yeterli. Portföy girişi yaparken elinizde bulunan fotoğrafları ve/veya panoramik fotoğrafları (her biri 10 MB'a kadar), video'nuzu (youtube kanalımız vasıtasıyla 50 MB'a kadar) sitemize yükleyebilir ve yayınlayabilirsiniz.