S.S.S.

Soru : Sanal tur ile Video arasında ne fark vardır?


Cevap :  Sanal tur, kullanıcının video içinde istediği yere kendisinin bakabilmesine olanak sağlar (İnteraktif 'tir). Video lar, interaktif değillerdir. Emlakgezen Sanal tur çekimleri yaptığı her portföyü HD kalitede video formatına dönüştürür ve Youtube kanalında yayına alır. Ayrıca önemli emlak sitelerinde kullanabilmeniz için farklı formatlarda çıktı üreterek size sunar. Videolarımız, Sanal tur dan türetildiği için başka hiç bir sunum tekniğinde olmayan ve kullanıcıya sanki oradaymış hissini veren üstün kaliteli videolardır.


Soru : Türkiye genelinde sanal tur   hizmeti veriyor musunuz?


Cevap : Şu anda sadece İstanbul'da hizmet vermekteyiz. Ancak proje bazlı tanıtımlarda Türkiye'nin her iline hizmet verebiliyoruz.


Soru : Kendi evim için sanal tur hizmetini nasıl alabilirim?


Cevap : İstanbul'da ikamet ediyorsanız emlak danışmanını bizimle çalışması için yönlendirebilirsiniz. 

EmlakGezen olarak kesinlikle bir emlak profesyoneli ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Neden bir emlak profesyoneli ile çalışmanız sizin için son derece isabetli bir karar olacak? Öğrenmek için lütfen tıklayınız..Soru : Emlak profesyoneliyim. Portföylerim için neden ve nasıl sanal tur hizmeti alabilirim?


Cevap : Öncelikle size uygun paketlerden  birini seçmeli ve üyeliğinizi oluşturmalısınız. Ücretsiz DENEME paketimiz size  5 ilan hakkı imkanı sunar. (Bu 5 ilan hakkı ile 1 ilanınızı 5 ay veya 5 ilanınızı 1'er ay yayında tutabilirsiniz) Sanal tur hizmetini alabilmeniz için sitemizde üyelik oluşturmanız ve barındırma ve bakım maliyetlerini kapsayan cüz-i bir üyelik ücreti ödemelisiniz. Ancak hizmet almaya yeni başlayanlara güzel bir haberimiz var. Yeni üyelerimiz sadece ücretsiz DENEME paketi hakkından değil, ayrıca bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeleri halinde ekstra 5 İLAN hakkına daha sahip olurlar. (Toplamda 10 İLAN hakkı) Yapmanız gereken bizi takibe aldıktan sonra bununla alakalı bir bilgi mesajı göndermek. Böylelikle sitemize portföylerinizi yüklemeye başlayabilirsiniz. 

Üyeliğinizi müteakip portföylerinizin tamamını zenginleştirilmiş olanaklarla sitemize yükleyebileceğiniz gibi, arzu ettiğiniz portföyler için, o portföylerinizin girişi esnasında  sanal tur çekim rezervasyon talebinde bulunabilirsiniz. Emlak 360 Sanal Tur İlan Sistemimiz, sizlerin bizi telefonla dahi aramanıza gerek kalmadan sanal tur rezervasyonunu site üzerinden yapmanızı sağlayan Türkiye'nin ilk ve tek emlak ilan sitesidir. Emlak ofisleri ve sektörel firmalar için aynı sayfada ayrı paketlerimiz de bulunmaktadır.Soru : Çekim rezervasyon talebi ne demek?


Cevap : Çekimde kaç  sahne  çektireceğinizi, hangi tarih ve saatte çekim yaptırmak istediğinizi belirttiğiniz, portföy girişi sırasında doldurduğunuz ve beraberinde ödemenizi de gerçekleştirdiğiniz talep formudur. Talebinize uyabiliyorsak talebiniz doğrultusunda, uyamıyorsak birlikte karar vereceğimiz başka bir gün ve saatte rezervasyonunuzu kesinleştiririz.Soru : Sahneyi tanımlayabilir misiniz?


Cevap : Çekimlerde fotoğraf makinası tripodunun (ayağı’nın) konularak  360 derece çekimin yapıldığı her bir ayrı bölümü ifade eder. Sanal tur içinde 360 derece etrafa baktığınız her bir ayrı bölümdür. Örneğin salon bir sahnedir, mutfak ayrı bir sahnedir, gibi.. Ayrıca hol gibi sahneler diğer bölümlere geçişi sağladıklarından mutlaka çekilmesi gereken bölümlerdir. Hesaba katmayı lütfen unutmayınız.Soru : Kaç sahne çektirmem gerektiği konusunda hala bir fikrim oluşmadı?


Cevap :Sitemizde bulunan sanal turları geziniz. Etkin bir sanal gezi için evinizin hangi bölümlerinin çekilmesi gerektiği konusunda fikriniz oluşacaktır. Veya lütfen bizimle iletişime  geçiniz. (Daha hızlı bilgi almak için: 0532 370 23 71 Tolga Balıkçı)Soru : Çekimlerden önce dikkat etmem gereken başka şeyler var mı?


Cevap : Çekilecek portföyün öncelikle çekime hazırlanması, uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Temiz ve düzenli bir mekan oluşturmalı ve aydınlatma konusunda gün ışığından maksimum istifade edecek bir saati tercih etmelisiniz. Mekan içi aydınlatma cihazlarının çalışır olması önemlidir. Mekan dışında açık havada çekim yapılacaksa havanın yağışsız olması gerekmektedir. Ayrıca  sanal tur süreli yayın hizmet sözleşmemizi   lütfen okuyunuz.Soru : Sanal tur satın almadan sadece fotoğraflı ve videolu ilan yayınlayabilir miyim?


Cevap : Elbette. Sitemizde ilan verebilmeniz için sanal tur satın almanız gerekmiyor. Ancak bu durumda ücretsiz DENEME paketimizden istifade edemiyorsunuz. Kurumsal paketlerden içinde sanal tur olmayan size uygun bir paketi seçmeniz yeterli.  Soru: Sitenizin panoramik fotoğraf ve video yükleme özelliklerinden nasıl yararlanabilirim?


Cevap: Bunun için herhangi bir kurumsal pakete üye olmanız yeterli. Portföy girişi yaparken elinizde bulunan fotoğrafları ve/veya panoramik fotoğrafları (her biri 10 MB'a kadar), video'nuzu (youtube kanalımız vasıtasıyla 50 MB'a kadar) sitemize yükleyebilir ve yayınlayabilirsiniz.