Emlakgezen Blog

Videolarınızın etkinliğini arttıracak 4 yöntem

06 Haz 2014

Günümüzde video ile emlak tanıtımı satışı kolaylaştıran en önemli pazarlama araçlarından biri oldu.  Ama bazen basit bir yürüyerek çekilen videodan daha fazlasına ihtiyaç duyarsınız. Şimdi size videonuza katma değer katacak ve diğer ilanlardan sizinkini daha öne çıkaracak 4 zenginleştirme yönteminden bahsedeceğiz. Emlak tanıtımlarınızda istifade etmeniz dileğimizle.


Seslendirme:  Özellikle de kendi sesinizle yapıyorsanız videonuza çok önemli bir artı değeri üstelik en az pahalı yol ile kattınız demektir. Seslendirme size emlağınızın en iyi özelliklerini vurgulamanıza imkan sağlayacak ve önemli herhangi bir bilgiyi aktarabilmenize olanak verecektir.  Örneğin, henüz yenilenmiş bir ev satıyorsanız ev sahibi tarafından tamamlanmış yeniliklerin neler olduğunu tarif edebilirsiniz. Küçük bir ipucu: Mutlaka yazılı bir metinden okuyun. Bu, süreci daha randımanlı hale getirir ve işinizi kolaylaştırır.
Pre-Roll (Ön Gösterim):  Hemen anlayacağınız şekilde açıklayalım. Video kanallarında ana gösterim başlamadan önce size bir an önce geçmek istediğiniz ne gösterirler. Reklamları. İşte bu alanı aslında siz çok daha sevimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu ön gösterimde portföyünüzün özellikle onu diğer portföylerden ayıran özelliklerini sıralayabilir, bu alanı güzel bir başlangıç rehberi yapabilirsiniz. 
Semt turları : Şayet portföyünüz şehrin en güzel yerlerinden birindeyse neden bu özelliğini gözler önüne sermeyesiniz ki? Portföyünüzün etrafındaki bütün güzellikleri ve imkanları videonuzda mutlaka bulundurmalısınız. Bunlar site içi parklar, havuz ve spor alanları, eğlence ve dinlenme alanları, yakında bulunan yeme içme ve alışveriş alanları olabilir.

Şayet bu bölge sizin daimi olarak seçtiğiniz uzmanlık alanınız ise size hizmet veren video grafikerinizden bu çekimlerin birden fazla kullanılmasını talep edebilirsiniz. (Bu haklarınızın kontrata yazıldığından emin olun) Sonuçta bu tür çekimler maliyetinizi ilk etapta arttıracaktır ancak bu çekimleri kullanabileceğiniz diğer portföy videolarınız da olacağından aslında son derece karlı bir iş yapmış olacaksınız.
Havadan veya yüksekten çekim : Oturduğu alan açısından dışsal çekimi (dar,sıkışık binalar) pek mümkün olamayan portföylerin yer seviyesinden çekilmeleri zor olabilir. Veya mimari görünüm özellikleriyle çok ön plana çıkabilecek bir portföyünüz olabilir. Bu nedenle havadan veya yüksek pan çekimleri  günümüzde profesyoneller tarafından giderek tercih edilir olmuşlardır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yapılan çekimlerin yanlışlıkla yasak bölge çekimlerine veya kişisel hak ihlallerine yol açabilecek olmalarından sakınmaktır.
İster havadan çekilmiş olsun ister yüksek pan metoduyla çekilmiş olsun bu tür videolar ilanlarınızın diğer ilanlardan farklılaşmasına ve öne çıkmasına yardımcı olacakları gibi sizin işinize ve müşterilerinize verdiğiniz değeri de gösteren aslında potansiyel alıcıların sizinle çalışma arzusunu da arttıran enstrümanlardır. Emlak tanıtımlarınızda sizi inanamayacağınız ölçüde farklılaştıracaklardır.


Çeviren ve uyarlayan: Tolga Balıkçı