Emlakgezen Blog

Profesyoneller neden 360° Sanal Turu tercih ediyor?

12 Kas 2014

Sektör profesyonellerine hizmet verdiğimizden beri çok fazla sayıda övgü ve yaşanmış güzel anılar duyduk müşterilerimizden. Ama sitemizde daha ziyade emlak arayanların sanal turdan ne şekilde istifade edebileceklerine dair deneyimlerimizi aktardık. (Ana sayfamızda sağ üst köşede tanıtım videomuzun hemen altındaki büyüteç  imgesinde)  Bu nedenle bu makalede sadece sektör profesyonellerinin bizden hizmet alarak sağladığı faydaları paylaşmak istedik..  Bir bakalım müşterilerimiz sanal tur  hizmetimizden ne şekilde yararlanmışlar.


Portföyün içinde sahibi veya kiracısı kullanımda ise onları her defasında rahatsız etmelerine gerek kalmadı. 

Getirisi nispeten daha düşük fakat elden çıkması daha kolay, bununla beraber oldukça fazla getir-götür ve değerli zaman / fırsat maliyetlerine neden olan: kiralık portföylerini asistanları varmış gibi gezdirebildiler, 

Bütün mobil cihazlarla (Ipad/Iphone/android), bütün olumsuz koşullarda (hava,yol,sağlık,vs.), bir kurtarıcı gibi :

portföylerini dünyanın neresinde olursa olsun

internet kullanan herkese sanki oradaymış gibi 7 gün 24 saat, soğuk kış, sıcak yaz günlerine ve kronik trafik keşmekeşine aldırmadan rahatlıkla gezdirebildiler, ve potansiyel müşterilerinin onlara bakış açısını tamamen değiştirebildiler. 

Bütün bunlara ilave olarak ödedikleri hizmet bedelini kolaylıkla amorti edebildiler.


Bir müşterimizin bize aktardıklarına kulak verelim : 

"Portföyümün kitlelere duyurulması bugün bilinen belli başlı sitelerle zaten son derece kolay gerçekleşebilmekte. Duyurulan portföyün potansiyel müşterilerde Arzu uyandırması aşamasında sizden almış olduğum 360 derece sanal tur  hizmetini kullanıyorum. Portföyümün fiyatının neden bu olduğunu, ilk bakışta yüksekmiş gibi görünen ve bu nedenle bir çok potansiyel müşterimi beni aramaktan bile kaçıran bu durumu sanal turlu sunum ortadan kaldırıyor. Zaten bizlerin en önemli vazifesi bir portföyün neden bahsi geçen fiyatta olduğunu anlatabilme becerimizdir. İşte sanal tur bize bunu yapabilme fırsatı sunuyor. 


Tamam, sanal tur teknolojisi hiçbir zaman portföyü gerçekten gezmenin yerini tutmuyor ama hiç bir fotoğraflı sunum, sanal turlu sunumun interaktif yani kontrolün tamamen potansiyel müşterimde olduğu bir kullanım sağlayamıyor. Müşterilerime böyle bir gezi yapma olanağı sunduğumda onlardan aldığım ilk karşılık tek kelime ile Güven duygusu oluyor. Ayrıca, portföyünün bu şekilde tanıtılacağını öğrenen portföy sahibi,  aldığı bu A+ hizmet karşısında benimle sözleşme yapmaya ve yaptığı sözleşmeyi uzatmaya çok daha istekli oluyor."


Tolga Balıkçı