Emlakgezen Blog

Panoramik fotoğraf çekme özelliği akıllı telefonlarda standart oldu

25 Nis 2014

Emlak sektörü profesyonellerini yakından ilgilendiren bir konudur. Çekmek istedikleri iç mekanlarda geniş açılı bir lens kullanarak bulundukları yerden çerçeve içine olabildiğince çok objeyi alabilmek. Tabi geniş açılı lens sadece olabildiğince çok objeyi çerçeve içine almanıza olanak sağlamakla kalmaz, nesnelere hala yakın bir mesafede kalarak etraftaki bütün o objeleri çerçeve içine almanızı sağlar. Herkesin geniş açılı lensi ve uygun donanımı bulunmayabilir ama şundan hepimiz yüzde yüz eminiz ki, günümüzde herkesin akıllı bir cep telefonu artık var.

İşte bu akıllı telefonların şimdilerde standart haline gelmiş bir özelliğinden, yani panoramik fotoğraf çekebilme özelliğinden bahsedelim istedik.

Özellikle emlak sektöründe profesyonel olarak çalışanlar bu özelliği ilk duyduklarında çok heyecanlandılar. Çünkü yurt dışında ki meslektaşları yaygın olarak kullanabilmekteydi telefonlarının bu özelliğini. Bu özellik sayesinde telefonlarımızla oldukça yüksek çözünürlüklü ve büyük fotoğraflar çekebilecek ve fotoğrafların içinde sağa sola hareket edebilecektik !?  Peki çok mu zordur böyle fotoğraflar çekebilmek? Kursa yazılmak mı gerekir?  Yok yok, cep telefonunuzla panoramik fotoğraf çekimi  yapabilmek için böyle bir makale bile okumanıza gerek yok.. Hatta bir tek cümle bile. Yapmanız gereken tek şey telefonunuzun panoramik fotoğraf çekebilme özelliğini açmanız ve kendinizi telefonun komutlarına bırakmanız. Neredeyse sarhoş bir kullanıcının bile çekim yapabileceği bir kullanım rahatlığı ile çekiminizi tamamlayabiliyorsunuz.

Birçoğumuz için bu fotoğrafların çekilebilmesi hayatımızda 1 defaya mahsus bir deneyim olarak kalmakta. Telefonunun bu özelliği ile tanıştıktan ve bundan memnun olunduktan sonra bir daha bu özelliği kullanmak aklımıza bile gelmemekte. Ama biz emlakgezen ailesi olarak en azından emlak sektörü profesyonellerinin telefonlarının bu özelliklerini artık kendileri adına önemli bir avantaja ve sunum zenginliğine kavuşturabileceklerini onlara duyurmak isteriz. Sitemize profesyonel üye  olacak kullanıcılar, akıllı telefonlarınız ile çektiğiniz panoramik fotoğraflarınızı yükleyip onları sitemizde sunabileceksiniz. Bu önemli özelliği sizlere ilk kez sunan emlak sitesi olmaktan ayrıca gurur duyuyoruz.

Telefonlarının panoramik özelliği ile hala tanışmamış olanlar sanırız bu yazımızı okuduktan sonra telefonlarını kurcalama gereği hissedeceklerdir. İyi çekimler.

Tolga Balıkçı